Eczane robotu

Eczane robotu

Eczanelerdeki lojistik sorunları çözmesi, yanlış ilaç verme problemi başta olmak üzere,düşük alan kullanımı ve yüksek ilaç depolama imkanı sağlaması için yapılan robot, bilgisayar yönlendirmesiyle çalışıyor.Robot sayesinde eczacı, reçetede yazılı ilaçları bilgisayara yazıyor ve dolapta bulunan robot, sepet aracılığı ile kısa zamanda bilgisayar aracılığıyla komutu verilen ilaçları dolaptan toplayıp eczacının önüne getirebiliyor.
14 bin kutu ilaç depolama alanına sahip olan robot, eczacıların envanterleri üzerinde kontrollerini artırıp lojistik ve satın alma problemlerini de çözebildiği gibi müşteriye daha hızlı hizmet verme imkanı sağlıyor.

Eczane robotu ile hastalara yanlış ilaç verilmesinin önüne geçiliyor. İlaçları dizmesinden ve müşteriye verilmesine kadar bütün işi kendi yapan eczane robotu tarihi geçmiş ilaçları anında bularak içinde bulundurduğu çöp kutusuna atıyor. İklimsel ayarlamalar yapan robot eczane ilaçları korumak için oda sıcaklığını da ayarlıyor. Bilgisayar ile yönlendirilen robot reçetede yazan ilaçları anında hastalara ulaştırmış oluyor.

Galeri